By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.
Nowe Chrusty, ul. Główna 70
Pon - Pt: 8:00 - 9:00 oraz 15.00 - 17.00

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2024

26.05.2024 r., Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia parafialne

  1. W czwartek 30 maja uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę o 09.00 i o 11.00. Nabożeństwo majowe po mszy o godz. 9.00, a po mszy o 11.00 wyjdziemy z procesją do czterech ołtarzy. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian do udziału we mszy św. i w procesji. Szczególne zaproszenie kieruję do asysty, a także dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych. Dziewczynki w strojach komunijnych zapraszam do sypania kwiatków, a chłopców do dołączenia do grona ministrantów. Do udziału w procesji gorąco zapraszam również strażaków z OSP w Będzelinie. Proszę o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy.
  2. W przyszłą niedzielę 2 czerwca będziemy gościć ks. Jacka Krzemienia, kapelana Wspólnoty „Chleb Życia” znanej z działalności s. Małgorzaty Chmielewskiej. Wspólnota opiekuje się bezdomnymi, wykluczonymi, chorymi, niepełnosprawnymi. Wspólnota prowadzi 9 domów, do których przyjmuje ludzi bezdomnych: kobiety, chorych, matki z dziećmi i młodzież. Ks. Jacek będzie po mszach przed kościołem zbierał ofiary na tę działalność. Okażmy wielkość i hojność naszych serc.
  3. W piątek rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. Również w piątek przypada ostatnie nabożeństwo majowe. Od soboty 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą sprawowane zawsze po mszy św. w dni powszednie. W niedzielę po mszy św. o 11.00. Serdecznie zapraszam.
  4. W tym tygodniu wypada I sobota i I niedziela miesiąca. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M. Panny połączone z nabożeństwem czerwcowym. W niedzielę wyjątkowo nie będzie adoracji, tylko homilia, którą wygłosi ks. Jacek.
  5. 30 maja o 19.00 w Moszczenicy rozpoczną się po raz kolejny Chrześcijańskie Spotkania Młodych. Szczegóły na plakacie w kruchcie pod chórem.
  6. Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w wysokości 1000 zł. Bóg zapłać.
  7. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. O przygotowanie kościoła w tym tygodniu serdecznie proszę panie: Monikę Garnys, Ewę Siłka i Ilonę Kierebińską.
  8. Proszę, aby dbać o porządek na cmentarzu i nie rozrzucać śmieci. W miarę możliwości proszę o segregowanie odpadów. Kwiaty i inne odpady roślinne proszę o oczyszczenie z folii i wstęg i wyrzucanie w rogu cmentarza na pozostałości po wycince.