IV Dekanalny Przegląd Piosenki Religijnej

 

Parafia NMP Różańcowej w Nowych Chrustach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Będzelinie mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IV Dekanalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej pod hasłem „Rozmiłowani w Eucharystii”. Tegoroczny Przegląd, po rocznej przerwie, będzie miał formułę on-line. Każdą parafię/instytucję może reprezentować trzech wykonawców w kategorii zespół lub solista.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Pobierz zgłoszenie w formacie (PDF); (WORD); (OPEN OFFICE)

REGULAMIN IV Dekanalnego Przeglądu Piosenki Religijnej

„Rozmiłowani w Eucharystii”

Nowe Chrusty, 23 października 2021 r.

1.ORGANIZATOR

Organizatorem Przeglądu jest Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Nowych Chrustach oraz Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Będzelinie.

2. DATA I FORMA UCZESTNICTWA W PRZEGLĄDZIE

Prezentacja uczestników Przeglądu odbędzie się w formie internetowej przez pośrednictwo platformy YouTube, transmisja występów wszystkich uczestników odbędzie się dnia 23 października o godz. 16.00. Dostęp do wydarzenia będzie możliwy poprzez stronę parafialną www.parafiachrusty.org lub poprzez parafialny kanał na platformie YouTube (kod do zeskanowania poniżej): www.youtube.com/channel/UCb5hyhTp5EvkwvjuK_HEAIQ (nazwa kanału: Parafia Nowe Chrusty)

3. ADRESACI PRZEGLĄDU

Do udziału w konkursie zapraszamy

  • zespoły wokalno-instrumentalne (w tym: grupy śpiewacze, chóry, schole itp.)
  • solistów (dzieci, młodzież, dorosłych)

4. WARUNKI UCZESTNICTWA

a) Przegląd ma charakter otwarty, uczestnicy nie wnoszą opłat za udział.

b) Każdy z wykonawców może zaprezentować jeden utwór tematycznie związany z Eucharystią. Może to być pieśń lub piosenka wykonywana w dowolnej części Mszy Świętej. Czas przewidziany na wykonanie przez jednego uczestnika (solisty lub zespołu) to maksymalnie 5 minut.

c) Poszczególne parafie lub instytucje mogą zgłosić łącznie maksymalnie 3 wykonawców.

d) Przystąpienie do Przeglądu następuje poprzez zapoznanie się i zaakceptowanie regulaminu Przeglądu oraz dostarczenie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Formularz ten wraz z nagraniem należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 10 października 2021 r. za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., można również wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Organizatora na adres: Parafia NMP Różańcowej ul. Główna 70, 97-221 Nowe Chrusty z dopiskiem „Przegląd Piosenki Religijnej 2021".

e) Uczestnicy zobowiązani są do nagrania występów we własnym zakresie. Nagranie to może przedstawiać uczestników wykonujących utwór na żywo lub może zostać stworzony tzw. teledysk, czyli osobne nagranie dźwięku i obrazu. Dopuszcza się wykorzystanie montażu, czyli użycie ujęć z wielu różnych prób. Nadesłane nagranie powinno spełniać następujące kryteria jakości:

- Rozdzielczość minimalna: HD (1280 x 720), zalecana Full HD (1920 x 1080)

- Dźwięk czysty, pozbawiony pogłosu, echa oraz nadmiernych szumów

- Preferowany sposób przesłania gotowego nagrania to kanał YouTube lub przesłanie za pomocą Google Drive.

Przy realizacji nagrania warto się kierować powyższymi zaleceniami. W razie pytań lub problemów technicznych można się skontaktować z Realizatorem Transmisji poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. OCENA 

Występy oceni Jury powołane przez Organizatora Przeglądu, nagradzając najlepszych wykonawców w kategorii: zespól i solista. Jury przy ocenie kierować się będzie następującymi kryteriami:

  • dobór repertuaru,
  • dobór akompaniamentu
  • interpretacja utworów,
  • wyraz artystyczny.

Decyzje komisji konkursowej są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu Przeglądu, po zakończonej prezentacji uczestników.

6. NAGRODY

Organizator zapewnia dla wszystkich uczestników Przeglądu drobne upominki i dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla zwycięzców wytypowanych przez Jury za uzyskanie I-III miejsca w każdej z kategorii. Sposób przekazania nagród, dyplomów i upominków zostanie uzgodniony indywidualnie z poszczególnymi wykonawcami.

7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Organizator Przeglądu zastrzega sobie prawo do opublikowania imion, nazwisk, zdjęć i nagrań oraz informacji o zwycięzcach i uczestnikach Przeglądu. Osoba zgłaszająca odpowiada za uzyskanie stosownych zgód przez poszczególnych członków zespołu/solistę/akompaniatorów.

8. KONTAKT

Informacje dotyczące Przeglądu udzielane są pod numerem telefonu: 698-856-246 oraz poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowe informacje na temat aspektów technicznych można uzyskać poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.

Odsłony: 109