Pielgrzymka do Niepokalanowa

 

8 września 2018 r. członkowie Parafialnego Koła Caritas wraz ze swoimi podopiecznymi udali się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny uczestniczyli o godz. 11.00 we Mszy św w intencji podopiecznych i członków Koła. Ważnym elementem pielgrzymki była Adoracja Najświętszego Sakramentu w nowootwartej Kaplicy Wieczystej Adoracji. Kaplica jest częścią Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. To jedyne miejsce w Polsce i jedno z 12 na świecie należące do Dwunastu Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju, Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój, błogosławionych przez Ojca Świętego. W trakcie pobytu w Niepokalanowie był też czas na zwiedzanie Muzeum św. Maksymiliana, Muzeum Strażackiego oraz Muzeum Papieskiego. Trudy pątnicze zwieńczył wspólny posiłek w miejscowym Coffe Bar "Jak u Mamy". W drodze powrotnej pielgrzymi zatrzymali się w Nieborowie, by zwiedzić Pałac i wystawę Majoliki.

Szczególne podziękowania kierowane są do Pana Piotra Świetlika za poświęcony czas i bezpieczny transport pielgrzymów.  

 

Odsłony: 283