Sztafeta Modlitwy o Powołania w Archidiecezji Łódzkiej

21 listopada 2016 r. na terenie Archidiecezji Łódzkiej rozpoczęło się wspólne wołanie o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to odpowiedź na prośbę Chrystusa z kart ewangelii, który modląc się mówił: „Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo!” (Mt.9.38). Powstała powstała idea Sztafety Modlitwy o Powołania w Archidiecezji Łódzkiej. Codziennie – od poniedziałku do piątku – sztafeta gromadzić będzie inną parafię na nabożeństwie powołaniowym.

Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem rozpoczyna się o godz. 15.00 i kończy się Mszą św. wieczorną we wspomnianej intencji. W tym Roku Duszpasterskim, którego hasło jest "Idźcie i głoście", ukazuje nam potrzebę wyjścia i troski o tych, którzy w przyszłości będą wypełniać nakaz misyjny Pana Jezusa. Swoistym symbolem Sztafety jest przekazywana miniatura figury Pana Jezusa, Dobrego Pasterza, znajdującej się od marca 2016 roku w Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego.

Zapraszamy wszystkich zatroskanych o powołania do Służby Bożej na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu 4 stycznia 2017 r., w środę od godz. 15.00.

Program Sztafety:

  • 15.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • 15.30 - Część Różańca Świętego;
  • 16.00 - Msza święta;
  • 16.30 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona wspólną modlitwą litanijną do Chrystusa Kapłana i Żertwy, oraz modlitwa o powołania;
  • 17.00 - Msza święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w Archidiecezji Łódzkiej

 

Odsłony: 705