Akt Zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej Parafii N. M. P. Różańcowej w Nowych Chrustach

Jasna Góra, 5 stycznia 2013 r.

Jasnogórska Matko Kościoła! Pani Różańcowa, Patronko naszej parafii w Nowych Chrustach, w dekanacie koluszkowskim Archidiecezji Łódzkiej!

Wobec wielu wyzwań i zagrożeń naszego czasu, stajemy w godzinie Apelu, w Roku Wiary, aby tutaj, w Sanktuarium Narodu zawierzyć Tobie, Matko, życie naszej parafii na trzecie tysiąclecie Kościoła.

W tym miejscu, w pierwszą sobotę Nowego Roku 2013, jak wołaliśmy przez wieki, tak i dzisiaj do Ciebie, Matko wołamy: ,,O, nie daj nam upaść do ciemnej otchłani, w górze nad nami, Wiekuista Pani".

Zawierzamy Ci, Matko, całą dwudziestoletnią historię naszej parafii. Zawierzamy Ci wszystkie rodziny, ludzi samotnych, chorych i cierpiących. Zawierzamy Ci dzieci i młodzież – przyszłość naszego Kościoła. Zawierzamy Ci te pokolenia, które przyjdą po nas. I niech to zawierzenie będzie dziękczynieniem za dar naszej parafii, za tych, którzy ją tworzyli i tworzą.

Matko nasza! Daj nam wytrwać w wierze naszych ojców do końca dni naszych. Dziewico Niepokalana! Otocz opieką proszących, podnoś, gdy upadamy. Aby nikt z naszej parafii nie zagubił się w drodze do wieczności.

Niech to zawierzenie będzie na miarę trzeciego tysiąclecia, jak uczył nas bł. Jan Paweł II i ci, którzy stawali na tym miejscu, przed Twoim Obliczem i powierzali Tobie swoje życie.

Zawierzam Ci, Matko także moje kapłaństwo – niech będzie ono służbą Twojemu Synowi i Tobie, Matko! Amen.

Ks. Kan. Eugeniusz Kacperski
Proboszcz parafii N.M.P. Różańcowej w Nowych Chrustach,