Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Nowych Chrustach

Matce  Bożej Częstochowskiej

Parafii  N. M. P. Różańcowej

w  Nowych  Chrustach

Jasna Góra, 5 stycznia 2013 r.

Jasnogórska Matko Kościoła!

Pani Różańcowa, Patronko naszej parafii w Nowych Chrustach,

w dekanacie koluszkowskim Archidiecezji Łódzkiej!

Wobec wielu wyzwań i zagrożeń naszego czasu, stajemy w godzinie Apelu, w Roku Wiary, aby tutaj, w Sanktuarium Narodu zawierzyć Tobie, Matko, życie naszej parafii na trzecie tysiąclecie Kościoła.

W tym miejscu, w pierwszą sobotę Nowego Roku 2013-tego, jak wołaliśmy przez wieki, tak i dzisiaj do Ciebie, Matko wołamy: ,,O, nie daj nam upaść do ciemnej otchłani, w górze nad nami, Wiekuista Pani".

Zawierzamy Ci, Matko, całą dwudziestoletnia historię naszej parafii. Zawierzamy Ci wszystkie rodziny, ludzi samotnych, chorych i cierpiących.

Zawierzamy Ci dzieci i młodzież – przyszłość naszego Kościoła. Zawierzamy Ci te pokolenia, które przyjdą po nas.

I niech to zawierzenie będzie dziękczynieniem za dar naszej parafii, za tych, którzy ją tworzyli i tworzą.

Matko nasza!

Daj nam wytrwać w wierze naszych ojców do końca dni naszych.

Dziewico Niepokalana!

Otocz opieką proszących, podnoś, gdy upadamy. Aby nikt z naszej parafii nie zagubił się w drodze do wieczności.

Niech to zawierzenie będzie na miarę trzeciego tysiąclecia,  jak uczył nas bł. Jan Paweł II i ci, którzy stawali na tym miejscu, przed Twoim Obliczem i powierzali Tobie swoje życie.

Zawierzam Ci, Matko także moje kapłaństwo – niech będzie ono służbą Twojemu Synowi i Tobie, Matko!  Amen.

Ks. Kan. Eugeniusz Kacperski

Proboszcz parafii N.M.P. Różańcowej w Nowych Chrustach,